STAG 500 DIS, CZYLI 100 PROCENT GAZU PDF Drukuj Email
SERWIS AUTORYZOWANY

Białostocka firma AC S.A., producent instalacji LPG pod marką STAG opracowała pionierskie rozwiązanie STAG 500 DIS przeznaczone do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. System wyróżnia technologia pracy całkowicie na zasilaniu gazowym, bez udziału benzyny. Obecnie jest to jedyna taka instalacja na świecie, dzięki czemu marka STAG wysuwa się na pozycję lidera w zakresie systemów autogazu, spełniających wszystkie wymagania rynku motoryzacyjnego.

Koncepcja STAG 500 DIS różni się zdecydowanie od wcześniejszych rozwiązań systemów autogazu, stosowanych zarówno przez firmę AC, jak i innych producentów instalacji LPG.

Marcin Trocki, kierownik działu wsparcia technicznego i rozwoju w firmie AC S.A.:

- System STAG 500 DIS jest odpowiedni do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Wyróżnia się technologią pracy całkowicie opartą na zasilaniu gazowym, bez udziału benzyny. Gaz wtryskiwany jest w dwóch fazach jednocześnie (ciekłej i odparowanej), przez co eliminuje mankamenty typowej VI generacji. Ponadto, jest również przygotowany do silników z układem dwuwtryskiwaczowym benzyny.

Niewątpliwą zaletą nowej instalacji, zwłaszcza przy tak zaawansowanej technologii, jest jej łatwy montaż i sposób kalibracji. Przede wszystkim pompa HP nie wymaga żadnych modyfikacji. Ponadto, instalacja zawiera standardowe komponenty, takie jak węże termoplastyczne, reduktor, wtryskiwacze, elektrozawory i zbiornik.

Co więcej, STAG 500 DIS obsługuje najnowsze na rynku silniki dwuwtryskiwaczowe (multi+direct). A czy to pionierskie rozwiązanie ma jakieś wady? Jedynym minusem instalacji STAG 500 DIS jest nieznacznie słyszalna pompa LPG. Trudne może się okazać także znalezienie odpowiedniego miejsca do montażu w przypadku małych pojazdów. Pracujemy jednak nad tymi niedociągnięciami, aby system był idealny przyznaje Marcin Trocki.

Dodajmy, że AC S.A. jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem kompletnych systemów autogaz LPG i CNG marki STAG. Na rynku motoryzacyjnym funkcjonuje od 1986 roku, zatrudnia ponad 600 osób i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju (według szacunków ponad 50-procentowy udział w rynku polskim). Oferuje ponad 200 produktów do autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG i CNG. Oferta produktowa firmy, z której korzysta obecnie 5 mln kierowców, dociera do ponad 50 krajów na całym świecie.

Materiały źródłowe:
AC S.A.
(18.04.2017)

 
COPYRIGHT 2008. MOTO.GDA.PL ALL RIGHTS RESERVED