POLSKA PREMIERA VOLVO S90 I V90 PDF Drukuj Email
SERWIS AUTORYZOWANY

W ostatni weekend, 11-12 marca 2018 w warszawskiej Hali Expo XXI odbyła się jedna z bardziej oczekiwanych premier motoryzacyjnych w Polsce. Tylko 10 dni po światowej prezentacji w Genewie miłośnicy Volvo mieli okazję zobaczyć na własne oczy dwa nowe modele – limuzynę S90 i praktyczne kombi V90.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Volvo S90 nie jest kontynuacją modelu S80. To samochód zbudowany od nowa. Wnętrze przypomina to znane z nowego modelu XC90, ale przystosowano je do nadwozia luksusowego sedana. Tak jak XC90, także w S90 zastosowano przednie światła LED-owe z charakterystycznym motywem a la „młot Thora”. Niskie nadwozie wpisuje się w trend budowania czterodrzwiowych sedanów o proporcjach coupe. Styliści poświęcili wiele uwagi detalom. We wnętrzu S90 znajdziemy przeszycia z prawdziwej skóry, eleganckie metalowe wstawki, czy piękne kratki nawiewu powietrza umieszczone po obu stronach pionowego ekranu dotykowego.

Volvo V90 to samochód, który czerpie z wieloletniego doświadczenia szwedzkiej marki w projektowaniu rodzinnych kombi. Wyposażono go w najbardziej zaawansowany na rynku pakiet wspomagający bezpieczeństwo jazdy. Żadne inne auto w tym segmencie nie posiada w wersji podstawowej bardziej rozbudowanych funkcji wspomagania bezpieczeństwa aktywnego. Auto wyposażono m.in. w technologię City Safety wzbogaconą o nową funkcję. System sam rozpoznaje znajdujące się na drodze duże zwierzęta, takie jak łosie, jelenie, czy konie, a następnie hamuje jadące auto.

Również od strony własności jezdnych V90 to niezwykle dopracowane auto. Kompetencje najlepszych szwedzkich inżynierów przyniosły budzące szacunek efekty. Doskonale zestrojone zawieszenie w układzie wielowahaczowym przysparza wrażeń, które najlepiej oddają dwa słowa: kontrola i przewidywalność.

Volvo S90 dostępne będzie w polskich salonach od początku wakacji, a limuzyna V90 około miesiąc później.

Materiały źródłowe:
Volvo Car Poland
(15.03.2016)

 
COPYRIGHT 2008. MOTO.GDA.PL ALL RIGHTS RESERVED