ZABYTKOWE MERCEDESY NA PŁOCKIM BULWARZE PDF Drukuj Email
MOTO-KRONIKA

Na trzeci weekend czerwca br. zaplanowano dwunastą już edycję ogólnopolskiej imprezy „Mercedesem po Wiśle”, która odbędzie się w Płocku. Organizator jak co roku przygotował dla uczestników i widzów wiele atrakcji. Najważniejsze jest jednak to, że udało się powrócić do tradycji, od której w 2003 roku wzięła się nazwa imprezy.

 

Za miesiąc, w sobotę, 20 czerwca 2015, na zaproszenie Macieja Kulasa przyjadą właściciela zabytkowych Mercedesów z całej Polski. Dzięki temu widzowie i goście „Mercedesem po Wiśle” będą mogli podziwiać niemal sto pojazdów z trójramienną gwiazdą na masce. Bogaty program zawiera w drugim dniu imprezy punkt, który z pewnością dla wielu jej uczestników ma znaczenie sentymentalne. Otóż udało się powrócić do tradycji rejsu statkiem wycieczkowym po Wiśle, od którego wzięła się nazwa imprezy. W tym roku na pokładzie „Syreny” uczestnicy MPW zakończą swój udział w zlocie.

Maciej Kulas:
- Wierzyć się nie chce, że to już dwunasta edycja „Mercedesem po Wiśle”, którą organizuję. Przez te wszystkie lata wiele rzeczy uległo zmianie, sporo też wydarzyło się w życiu wielu ludzi, a impreza wciąż ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej w przyszłości. W tym roku, podczas dwunastej edycji uczestnicy m.in. odwiedzą Bulwary Wiślane, gdzie na chwilę staniemy się częścią Dni Wisły. Będzie też tradycyjna, sobotnia wystawa pojazdów na Starym Rynku połączona z uroczystym otwarciem imprezy. Całość rozpocznie się od spotkania uczestników w Hotelu Kawallo w sobotę przed południem. Stamtąd ok. 13.00 wyruszymy do Płocka na Stary Rynek trasą: Studzieniec – (droga 575) – Dobrzyków i ulicami:  ks. J. Popiełuszki, Kutnowską, Kolejową, Mostem Legionów Piłsudskiego, Mostową, Rybaki i  Kazimierza Wielkiego.

Program „Mercedesem po Wiśle 2015” to także sesja zdjęciowa, prezentacja najnowszych modeli Mercedesów i Aleja Przyjaciół, gdzie można będzie podziwiać inne ciekawe marki pojazdów. Wszystko to w sobotę na Starym Rynku w Płocku, w godzinach 14.30-17.30.

 

Jak zapowiada organizator, w tym roku fani i miłośnicy Mercedesów będą mogli obejrzeć wiele ciekawych i unikatowych modeli zabytkowych, w tym m.in.: doskonale zachowana i cudem odnaleziona ciężarówka L4500 z wyciągarką szybowcową z roku 1954,  Mercedes 300SE Coupe (W112) z roku 1963, kilka egzemplarzy lubianego kabrioletu MB 190SL oraz 230-125-280SL, W113 czyli słynne Pagody, legendarne MB 500E (W124) i zawsze obecne Mercedesy G, również w wersji wojskowej „WOLF”.

Partnerzy: Urząd Miasta Płocka, Mercedes-Benz Auto Forum Grupa Sp. z o.o.
Zlot wspiera: Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.
Patronat medialny: "Mercedes Magazyn", "Classicauto", "KMH", www.NewsAuto.pl, "Tygodnik Płocki", "Gazeta Wyborcza", www.dziennikplocki.pl, www.portalplock.pl
Więcej informacji: www.mercedesempowisle.pl
Facebook: www.facebook.com/MercedesemPoWisle
Informacji udziela również Maciej Kulas - Komandor Zlotu: mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  tel.   601 32 48 84

Materiały źródłowe:
MercedesemPoWisle.pl
(19.05.2015) 

 
COPYRIGHT 2008. MOTO.GDA.PL ALL RIGHTS RESERVED