Citroen AX PDF Drukuj Email
BLASKI I CIENIE SAMOCHODÓW UŻYWANYCH
Wpisany przez Administrator   
Środa, 28 Styczeń 2009 21:53

Produkcję tego samochodu przygotowywano nadzwyczaj starannie. Prace przygotowawcze trwały ponad pięć lat i zostały uwieńczone rozpoczęciem seryjnej produkcji pod koniec 1985 roku. Dzięki starannej konstrukcji, Citroen AX stał się samochodem o niezwykle niskim współczynniku oporu powietrza Cx wynoszącym 0,31.Tak niską wartość uzyskano między innymi dzięki znacznemu pochyleniu przedniej szyby i optymalizacji kształtów wszystkich elementów nadwozia. Przypominamy o tym dlatego, że w owym czasie ze strony Citroena, było to nowatorskie podejście w opracowywaniu sylwetki nowego auta. Inne zabiegi konstrukcyjno-technologiczne sprawiły, że samochód ten w porównaniu z konkurentami ważył o 100 kg mniej. Zadbano przy tym o większą trwałość tejże konstrukcji. Ilość punktów zgrzewanych wynosiła w Citroenie AX 1869, podczas gdy jeden z jego poprzedników Citroen GSA miał ich 4144. Swego rodzaju nowością w samochodzie tej klasy było zastosowanie do wytłoczek drzwi, błotników, maski silnika i przedniej części konstrukcji nośnej, blachy obustronnie ocynkowanej. Niektóre elementy nośne, podlegające szczególnie dużym naprężeniom, były wykonane ze stali o podwyższonej wytrzymałości.

Więcej…
 
Audi 100 PDF Drukuj Email
BLASKI I CIENIE SAMOCHODÓW UŻYWANYCH
Wpisany przez Administrator   
Środa, 28 Styczeń 2009 14:28

Obecnie, z dawnych lat świetności, pozostał tylko znak fabryczny w postaci czterech kółek skojarzonych ze sobą. W latach trzydziestych bieżącego stulecia miało to podkreślać spójność czterech firm samochodowych: Audi, Hortch, Wanderer i DKW (nieco wcześniej działał z nimi również Phanoman). Firmy te w owym czasie były zrzeszone w Auto Union. Ogólnie biorąc samochody Audi były produkowane w Niemczech od 1910 do 1945 roku. Tuż po zakończeniu wojny II wojny światowej, koncern AU opuścił swe dawne wytwórnie w Zwickau (była NRD, gdzie potem produkowano...Trabanty) i przeniósł się do Niemiec zachodnich. Samochody ze znakiem tej firmy wróciły jednak na rynek dopiero w 1965 roku. Zresztą nie na długo, bo wkrótce zespół firm Audi NSU Auto Union AG, został przejęty przez Volkswagena (1969 rok). Trzeba przyznać, że mimo tak zmiennej historii, samochody Audi zachowały do dziś sporo ze swej odrębności.

Zmieniony: Środa, 28 Styczeń 2009 14:34
Więcej…
 
HONDA XL 650 TRANSALP PDF Drukuj Email
MOTOCYKLE
Wtorek, 06 Styczeń 2009 00:00

Aż dziwne, że motocykle tego rodzaju - stanowiące "cywilne" wcielenie sportowych enduro - mają w Polsce tylko około 10 proc. udziału w całym rynku sprzedaży jednośladów. W Polsce - dodajmy - która autostrad dla "ścigaczy" nie ma prawie wcale, natomiast miejsc wspaniałych i jeszcze nie ogrodzonych przez nowych właścicieli rozkradanego kraju - aż nadto. Dojechać można do nich albo drogami najgorszej kategorii, albo leśnymi duktami.

 


Zmieniony: Poniedziałek, 09 Luty 2009 20:29
Więcej…
 
SUZUKI, VOLKSWAGEN PDF Drukuj Email
(D)EFEKTY
Wtorek, 20 Styczeń 2009 15:41

 

SUZUKI SWIFT

W niektórych egzemplarzach samochodu Suzuki Swift, wersji trzy i pięciodrzwiowej o pojemności silnika: 1,3, 1,5 i 1,6 l, z uwagi na niewłaściwy materiał zastosowany do produkcji wykładziny bagażnika, możliwe jest szybkie korodowanie styków lampki bagażnika. W Polsce kampania naprawcza dotyczy 2711 samochodów, wyprodukowanych na Węgrzech.

Zmieniony: Sobota, 10 Kwiecień 2010 16:58
Więcej…
 
CHRYSLER 300 C 3.0 CRD V6 SEDAN PDF Drukuj Email
Wtorek, 06 Styczeń 2009 18:18

Ten samochód kosztuje wprawdzie 220 tys. zł lecz już na pierwszy rzut oka widać, że jest to cena z mocnym uzasadnieniem. Zwłaszcza dla tych spośród amatorów "czterech kółek", którzy wiedzą jak wiele osób ginie w swoich samochodach nie ze swojej winy tylko dlatego, że sprawca wypadku dysponował pojazdem większym i mocniejszym. Chrysler 300 C już samym wyglądem potrafi odstraszyć wielu drogowych piratów przed ewentualna konfrontacją. A jeśli jednak znajdą się takowi, np. za kierownicą VW Golfa czy Opla Kadetta? No cóż, wówczas użytkownik prawdziwego amerykańskiego krążownika szos musi opuścić jego wnętrze ze zmiotką w ręku i uprzątnąć to, co pozostało po "atakującym".

 
Zmieniony: Piątek, 20 Luty 2009 14:02
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
COPYRIGHT 2008. MOTO.GDA.PL ALL RIGHTS RESERVED